7638 Views |  Like

Futra naturalne z norek: marzenie każdej eleganckiej kobiety

Futro to synonim elegancji i piękna, ale także luksusu. W to naturalne, z najwyższej jakości futrzanych skór, trzeba zainwestować sporo. Czy się opłaca? Z całą pewnością tak – kupując naturalne okrycie zimowe z miękkiego i lśniącego futra, zyskujemy outfit na wiele lat. Jeżeli szukasz futra najbardziej eleganckiego i wyszukanego, w pierwszej kolejności powinnaś pomyśleć o norkach. To one właśnie są synonimem luksusu na najwyższym poziomie. Czym wyróżniają się futra z norek? Jakie wybrać? I jakie są najnowsze trendy, gdy chodzi o futrzane okrycia zimowe? Oto najważniejsze informacje.
Magia norek
Norki to prawdziwy Święty Graal w świecie futer. Wyróżnia je niespotykana miękkość i jedwabista wręcz tekstura. Odpowiednio połączone skórki, pozwalają stworzyć wyrafinowane futro, które zada szyku nawet w najbardziej ekskluzywnym otoczeniu. Ich blasku i gładkości nie dorównuje żaden inny gatunek futra.
Ale to nie jedyna zaleta futra z norek. Tym, za co pokochały je kobiety na całym świecie jest niespotykana lekkość. Niezależnie od tego, czy wybierzesz długi do ziemi futrzany płaszcz, czy modną w tym sezonie krótką kurteczkę – niemal nie poczujesz jej na sobie. Jednocześnie zaś, nie musisz się w norkach obawiać największego mrozu i najsilniejszego wiatru – futro tego gatunku skutecznie Cię przed nimi ochroni. Jak zatem widać, warto w nie zainwestować.
Grzbiety czy łapki?
Futra z norek możemy podzielić na dwie główne kategorie. Jedne są szyte z tzw. pełnych norek, a więc z grzbietów, inne – z łapek norek. Czym się różnią? Oczywiście teksturą, która w przypadku grzbietów norek jest gładsza i delikatniejsza, w przypadku łapek zaś – bardziej wyrazista. Różnica związana jest także z ceną – pełne norki, uznawane za najbardziej ekskluzywne są nieco droższe, niż okrycia z łapek. By dokonać wyboru, najlepiej po prostu przyjrzeć się modelom z obu gatunków norki i przekonać, które lepiej Ci odpowiadają.
Najciekawsze fasony na ten sezon zimowy
Futro jest obecnie absolutnym hitem w świecie wielkiej mody. Znajdziesz je w kolekcjach takich tuzów, jak np. Alexander McQueen, Chanel czy Mark Jacobs. Jeśli szukasz modeli inspirowanych przez trendy ze światowych stolic świata fashion, przyjrzyj się również najnowszej kolekcji marki ROSOMAK. Czekają na Ciebie dziesiątki wyrafinowanych modeli – i tych hołdujących kultowej klasyce, i tych nowoczesnych i ekstrawaganckich. Pewne jest jedno: w norkach zawsze będziesz wyglądać spektakularnie – bez względu na to, który model wybierzesz.